Курсы дизайна
Курсы программирования
Press "Enter" to skip to content

ПРАВИЛА ВІДПОЧИНКУ

Повноцінний відпочинок – запорука гарного настрою, самопочуття і душевної рівноваги. Він обов’язково потрібен для здоров’я, для відновлення ресурсів організму, для поліпшення працездатності і продуктивності.

Але відпочивати теж треба вміти. Особливо це важливо зараз, коли всі навколо стурбовані успішністю, ефективністю та масою проектів.

Єдиної правильної схеми відпочинку на всі випадки життя не існує, але є кілька простих правил, якими не можна нехтувати в будь-якому випадку.

  • Протилежності. Бажано вибирати відпочинок, який повністю відрізняється від роботи і звичного повсякденного розпорядку дня. Потрібно задіяти ті ресурси, які не використовуються постійно, і дати перепочити основним робочим. Якщо за родом діяльності постійно доводиться проводити час з людьми, то читання книги або перегляд фільму в спокійній атмосфері може бути куди кориснішим за запальну вечірку, а після тижня безвилазного сидіння в офісі саме час згадати про активні розваги і веселі компанії.

  • Зупинка. У гонитві за продуктивністю і ефемерною ефективністю, багато хто забуває вчасно пригальмувати і видихнути. Хочеться спробувати всі можливості цього світу, і навіть кілька годин безцільної ліні поступово прирівнюються до страшного гріха. Але ресурси організму не вічні, і їм потрібно відновлюватися. Немає нічого поганого навіть в тому, щоб провести весь вихідний день в ліжку з ковдрою і піцою.

  • Рух. Лінуватися теж потрібно вміти помірно, адже бадьорість і нові враження дарує тільки активність. До того ж, рух необхідний для нормального функціонування і тонусу організму. Це не обов’язково повинен бути виснажливий спорт. Танці, активні ігри, виїзди на природу, велопрогулянки, походи та маса інших варіантів – всі вони доступні кожному.

  • Контроль. Незалежно від того, наскільки ви втомилися, не можна відпочивати за принципом «горить сарай – гори і хата». Важливо контролювати кількість алкоголю, не переїдати, не зловживати будь-якими іншими задоволеннями. Корисним буде і режим дня. Це зробить відпочинок ефективнішим, а повернення з відпустки в робочий лад – максимально комфортним і безболісним.

  • Сон. Повноцінний сон – половина справи. Постійний недосип і хронічна втома – бичі сучасного суспільства. З цим потрібно боротися. Але і тут не можна забувати про контроль. Надмірний надлишок сну не тільки не принесе задоволення і довгоочікуваної бадьорості, але і точно так же погано впливає на здоров’я, як і його нестача.

  • Нові враження. Яскраві емоції – найважливіша частина життя навіть для затятих флегматиків. Щоб рухатися вперед, потрібно постійно пробувати щось нове. Це не обов’язково екстремальні розваги або стрибки з парашутом. Але кожне знайомство з чимось невідомим раніше стимулює роботу мозку, а заодно запускає природний біологічний процес «винагороди» в організмі – вироблення дофаміну, гормону задоволення.

  • Планування. Щоб дійсно втілити все задумане і відпочити із задоволенням, краще визначити основні плани заздалегідь. Інакше великий ризик відкладати все цікаве до останнього, або й зовсім не зробити нічого. А поспіх в останній момент апріорі не може вважатися повноцінним відпочинком, адже такий екстремальний режим для нервової системи практично не відрізняється від звичайних робочих дедлайнів.

Написати коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *