Курсы дизайна
Курсы программирования
Press "Enter" to skip to content

У податковій розповіли про необхідність касових апаратів для ФОП, які працюють безготівково

Відповідно до ухвалених Верховною Радою законів застосовувати касові апарати потрібно буде використовувати  навіть тим фізичним особам-підприємцям, які не працюють з готівкою.

«Стосовно третьої групи: так дійсно, на сьогоднішній день, за тими нормами, які є у законі у разі перерахування з банківського рахунку на банківський рахунок треба застосовувати РРО (реєстратор розрахункових операцій, касовий апарат — ред.)», — повідомив голова Державної податкової служби України Сергій Верланов в ефірі «24 каналу».

З 2021 року касові апарати повинні будуть використовувати не лише ФОПи, які займаються торгівлею чи наданням послуг на кшталт готельних чи ресторанних, але й ФОПи, що працюють, наприклад, у сфері ІТ. Раніше, при розробці та ухваленні цих законів у парламенті повідомляли, що обов’язкове використання касових апаратів запровадять виключно для ФОПів, які працюють з готівкою.

Нагадаємо, президент України підписав закони, якими розширюється використання касових апаратів та запроваджується механізм кешбеку – повернення коштів клієнтові.

Раніше на сайті онлайн-звернень до президента України з’явилася петиція з проханням ветувати закони про касові апарати та кешбек. Звернення опубліковане від імені Української Асоціації платіжних систем – профільного об’єднання найбільших фінансових компаній України. Вказується, що дані Закони складені без належної експертизи, в них не враховуються особливості українського ринку. Також вони відкривають можливість додаткового тиску і рейдерства, жертвою якого стане вітчизняний транзакційний бізнес.

Тим часом, у Державній податковій службі вважають, що механізм кешбека за видачу чека з порушеннями неможливо буде використовувати проти конкурентів. А у Держрегуляторній службі розповіли про ризики законопроектів про е-чеки та кешбек.

Написати коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *